Dějepisná exkurze do Prahy

Ve středu 29.05. 2019 podnikli žáci z 9. A a 9. B ZŠ Štáflova dějepisnou exkurzi do hlavního města.

První naší zastávkou bylo Václavské náměstí, kde jsme si vyslechli základní informace o nejdůležitějších stavbách lemujících náměstí a vyfotili se u sochy sv. Václava. Poté jsme se vydali do Petschkova paláce, bývalého sídla pražského gestapa. Zde jsme si vyslechli zajímavý příběh této budovy a okusili i atmosféru mučících cel umístěných v podzemí tohoto objektu. Po přestávce na oběd jsme pokračovali do pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Tady jsme nejprve zhlédli poutavý dokumentární film o atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš. Poté jsme měli možnost prohlédnout si vnitřek kostela, kde probíhal lítý boj parašutistů s nacistickými jednotkami a také kryptu pod kostelem, kde se parašutisté ukrývali po atentátu a bohužel zde nakonec našli svoji smrt. Jelikož i počasí nám přálo, exkurze po stopách 2. světové války Prahou se nám vydařila.

Za žáky z 9.A a 9.B Jakub Karlík