Výstava Divy fyziky

Ve čtvrtek 21. března jela 8.A na výstavu Divy fyziky a na krátkou návštěvu Zelené hory do Žďáru nad Sázavou.

Děti pomocí polarizace rozpohybovaly obrázky, zkusily si, kolik energie vyrobí šlapáním na rotopedu, zahrály si na laserové harfě, nebo se díky elektrickému proudu staly hudebním nástrojem. Nechyběl velký krasohled, kde uplatnily znalosti osové souměrnosti, laserové bludiště vedoucí k bezednému zrcadlu, seznámily se s ultrafialovým zářením, magnetismem, zrcadlením, nebo si na vlastní kůži zkusily malování světlem.

Výprava byla financována z Operační programu Jan Amos Komenský reg. č. projektu CZ.02.02.XX/00/22_002/0006671.

 FOTO

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.